بدینوسلیه به اطلاع عموم متقاضیان محترم و نمایندگی‌های مجاز می‌رساند شرایط فروش فوق العاده برخی از محصولات ایران خودرو با موعد تحویل ۳ ماهه و از طریق قرعه کشی به شرح جدول ذیل ارائه می‌گردد.

متقاضیانی که در قرعه کشی‌های قبلی خودروسازان، انتخاب نشده‌اند نیز می‌توانند در این طرح با شرایط ذیل ثبت نام نمایند. در این طرح قیمت قطعی بوده و موعد تحویل خودروها ۳ ماهه خواهد بود.

نکته ۱: برندگان و منتخبین طرح های قبلی که موفق به واریز وجه نشده‌اند نیز می‌توانند با مراجعه به سایت فروش اینترنتی sale.iranecar.com نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

نکته ۲: قبل از قرعه کشی، متقاضی هیچگونه وجهی واریز نخواهد نمود.

نکته ۳: به اطلاع می‌رساند ثبت نام این بخشنامه همزمان با بخشنامه‌های “پیش فروش” و “مشارکت در تولید” انجام می‌شود و متقاضیان محترم فقط می‌توانند در یک بخشنامه و فقط در یک خودروساز ثبت نام نمایند.

تاریخ شروع و مهلت ثبت نام

طرح فروش فوق العاده (با موعد تحویل ۳ ماهه) برخی محصولات شرکت ایران خودرو در سامانه یکپارچه فروش خودرو (با روش قرعه کشی) مطابق جدول بخشنامه از روز سه شنبه موره ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ شروع و تا پایان روز سه شنبه مورخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۳ به مدت یک هفته ادامه خواهد داشت.

همین طور؛ در راستای ابلاغ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۲۴ از سوی مجلس شورای اسلامی، برای مادرانی که فرزند دوم و مابعد آن‌ها پس از تاریخ قانون مذکور متولد شده‌اند، امکان ثبت نام یک دستگاه از محصولات ایران خودرو را به قیمت مصوب فراهم شده است.


طرح پیش فروش عادی ایران خودرو با موعد تحویل حداکثر ۱۲ ماهه

طرح پیش فروش عادی با موعد تحویل حداکثر ۱۲ ماهه برخی محصولات شرکت ایران خودرو (با روش قرعه کشی) و مطابق جدول ذیل از روز سه شنبه مورخ ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ شروع و تا پایان روز سه شنبه مورخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۳ ادامه خواهد داشت.


مراحل ثبت نام تا واریز وجه

مرحله اول: متقاضی با مراجعه به سایت sale.iranecar.com نسبت به انتخاب محصول مورد نظر خود اقدام می کند.

مرحله دوم: پس از انتخاب نوع ثبت نام توسط متقاضی (فروش فوق العاده،  پیش فروش عادی،  مشارکت در تولید) به مرحله ثبت اطلاعات هویتی هدایت شده و نسبت به ایجاد/ ویرایش پروفایل اقدام می کند.

نکته: متقاضیان می توانند قبل از انتخاب خودرو و روش فروش نیز نسبت به ایجاد پروفایل در سایت مذکور اقدام نمایند.

مرحله سوم: در پایان فرآیند ثبت نام به فرد متقاضی کد پیگیری اختصاص داده می شود.

مرحله چهارم: مراسم قرعه کشی پس از پایان مهلت ثبت نام و با حضور مراجع نظارتی برگزار می گردد.

مرحله پنجم: فهرست منتخبین قرعه کشی پس از پایان ثبت نام از طریق سایت فروش اینترنتی sale.iranecar.com و ارسال پیامک اعلام می گردد و متقاضی می بایست با مراجعه به سایت از وضعیت ثبت نام خود (انتخاب یا عدم انتخاب در قرعه کشی) مطلع گردد.

مرحله ششم: فرد انتخاب شده ظرف مهلت ۳ روز مبلغ یپش پرداخت علی الحساب خودرو را از طریق سایت فروش اینترنتی محصولات ایران خودرو به نشانی esale.ikco.ir واریز می نماید. لازم به ذکر است که در صورت عدم واریز کامل پیش پرداخت علی الحساب خودرو، ثبت نام متقاضی کان لم یکن تلقی می شود.


قیمت خودرو و نحوه پرداخت

قیمت خودرو مطابق قیمت زمان تحویل مندرج در قرارداد خواهد بود. پس از برگزاری قرعه کشی و اعلام اسامی، فرد منتخب مبلغ پیش پرداخت علی الحساب خودرو را از طریق آدرس esale.ikco.ir واریز می‌کند. الباقی وجه خودرو پس از تعیین قیمت نهایی در زمان ارسال دعوتنامه، با لحاظ هزینه های قانونی تعیین و دریافت می‌گردد.

همین طور در راستای ابلاغ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۲۴ از سوی مجلس شورای اسلامی، امکان ثبت نام برای مادرانی که فرزند دوم و مابعد آن‌ها پس از تاریخ قانون مذکور شده‌اند، در برخی محصولات ایران خودرو از طریق سایت sale.iranecar.com فراهم شده است.

در صورتی که تعداد متقاضیان مشمول در این بخشنامه بیش از ظرفیت شرایط فروش باشد، تخصیص خودرو در قالب قرعه کشی صورت می پذیرد و در غیر این صورت برای تمامی مادران مشمول که شرایط آن ها به تایید سازمان های ذیربط برسند، امکان واریز وجه میسر خواهد گردد.

همچنین به اطلاع می رساند ثبت نام این بخشنامه به صورت همزمان با بخشنامه مشابه (فروش فوق العاده / مشارکت در تولید) انجام می شود و اطلاعات منتخبین طرح مذکور به سازمان ثبت احوال ارسال می گردد تا پس از شناسایی مادران حائز شرایط، امکان واریز وجه برای ایشان میسر گردد. مشتریان فقط می توانند در یکی از بخشنامه ها و فقط در یک خودروساز ثبت نام نمایند.