در پی ارسال پیامک‌هایی با سرشماره متفرقه، گروه صنعتی ایران‌خودرو در اطلاعیه‌ای به مشتریان درخصوص این سرشماره‌ها که قصد کلاهبرداری دارند هشدار داد.به گزارش " ایلیا انلاین " ایکوپرس، اطلاعیه ایران‌ خودرو به این شرح است: 

در روزهای اخیر پیامک‌ هایی با نام ایران‌ خودرو و سر شماره های غیر مرتبط به این خودروساز برای مردم ارسال می‌ شود که با ارایه اطلاعات نادرست، مدعی برنده شدن دریافت‌ کنندگان پیامک در قرعه کشی ایران خودرو هستند.


لینک ارسالی در این پیامک، مخاطبان را به درگاه اینترنتی برای پرداخت مبلغ قابل توجهی هدایت می‌کند، این در صورتی است که برنده شدن در قرعه کشی نیاز به پرداخت هیچ‌ گونه وجهی ندارد و پرداخت صرفا مربوط به وجه خودرو برابر با مبالغ اعلامی در بخش‌ نامه‌ های فروش است.


بر اساس این گزارش، گروه صنعتی ایران‌ خودرو تاکید می‌ کند، سرشماره پیامکی این شرکت ۳۰۰۰۹۶۴۴۰ بوده و هر گونه سرشماره‌ ای غیر از آن ارتباطی به این شرکت ندارد.


مشتریان و مخاطبان صرفا پیامک‌ های دریافتی از این سر شماره را از سوی ایران‌ خودرو تلقی کرده و درخصوص محتوای ارسالی آن ترتیب اثر دهند.


گفتنی است، با توجه به تعداد زیاد متقاضیان شرکت در طرح‌ های فروش ایران خودرو و جامعه چند میلیونی ثبت‌ نام‌ کنندگان، برخی افراد کلاهبردار با ارسال پیامک و یا ادعای نفوذ در نتایج قرعه‌ کشی به دنبال سودجویی هستند که مشتریان با هوشیاری و دقت در سر شماره‌ های دریافتی می‌ توانند مانع این اقدام شوند.