خودروهای اشکودا شامل مدل‌های کوشاک، کامیک، اکتاویا و اسکالا وارد کشور شدند. در ادامه با محصولات برند Skoda به‌عنوان زیرمجموعه فولکس واگن برای بازار ایران آشنا می‌شویم.به گزارش"ایلیا انلاین"به نقل از گجت نیوز، خبرها حاکی از آن است که شرکت پارس ساتر هوشمند برای واردات خودروهای اشکودا اقدام کرده و به‌تازگی نیز ۵ دستگاه از خودروهای این برند که به‌ عنوان برند زیر مجموعه فولکس واگن شناخته می‌ شود از مبدا دبی وارد گمرک بوشهر شدند. در ادامه با مشخصات و امکانات خودروهای وارداتی اشکودا کوشاک، کامیک، اکتاویا و اسکالا آشنا می‌شویم.


اشکودا کوشاک


کوشاک در قالب یک شاسی بلند کوچک طبق پلتفرم MQB فولکس واگن توسعه پیدا کرده است. این خودرو با دو موتور روانه بازار شده که موتور اول از نوع یک لیتری توربوشارژ سه سیلندری بوده و می‌تواند قدرتی برابر با 115 اسب بخار و گشتاور 175 نیوتن‌متر را تولید کند.


موتور دوم نیز از مدل ۱.۵ لیتری توربو است که قدرتی برابر با ۱۵۰ اسب بخار و گشتاور ۲۵۰ نیوتن‌متر را به‌همراه دارد. یک گیربکس ۶ سرعته دستی و اتوماتیک برای پیشرانه اول و یک گیربکس ۷ سرعته دو کلاچه برای پیشرانه دوم نیز قدرت را به چرخ‌های منتقل می‌کند. ضمن این‌که این خودرو فقط در نسخه دیفرانسیل جلو به مشتریان عرضه می‌شود.


اشکودا کامیک

اشکودا کامیک به‌عنوان نسخه کوچک‌ تر کاروک روانه بازار شده و مشتریان می‌ توانند آن را با دو موتور ۱ لیتری توربو و ۱.۵ لیتری توربو سفارش دهند. برای این خودرو نیز گیربکس‌ های ۶ سرعته دستی و اتوماتیک یا ۷ سرعته دو کلاچه قابل سفارش است. این خودرو با پیشرانه ۱.۵ لیتری می‌ تواند ظرف مدت ۸ ثانیه از صفر به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند.


اشکودا اکتاویا


اکتاویا در قالب یک سدان از طراحی ساده و جذابی بهره می‌برد. این سدان کلاس C که از سال 1996 تا به امروز در قالب 4 نسل مختلف روانه بازار می‌شود، بر اساس پلتفرم MQB Evo از گروه فولکس واگن توسعه پیدا کرده و از لحاظ پلتفرم با محصولاتی نظیر آئودی A3 شباهت دارد.


این خودرو با پیشرانه‌ های ۲ لیتری توربو، ۱.۵ لیتری توربو و ۱ لیتری توربو روانه بازار می‌ شود. موتور ۲ لیتری این خودرو می‌ تواند قدرتی برابر با ۱۸۷ اسب بخار را تولید کند که آن را به گزینه جذابی تبدیل کرده است.اشکودا اسکالا


اسکالا طبق پلتفرم MQB A1 توسعه پیدا کرده و با موتورهای 1 لیتری 3 سیلندر توربو و 1.5 لیتری 4 سیلندر توربوشارژ به‌همراه گیربکس‌ های 6 سرعته دستی اتومات یا 7 سرعته دو کلاچه به بازار عرضه می‌ شود. این خودرو از لحاظ ابعادی نسبت به گلف و پژو 308 بزرگتر است.