جولای گذشته بود که کمپانی چینی دانگ فنگ از یک پیکاپ جان‌سخت با نام M50 Warrior رونمایی کرد. این پیکاپ در واقع نسخه شهری از پیکاپی نظامی است که آن هم از روی هاموی آمریکایی مهندسی معکوس شده است. حالا خبر می‌رسد دانگ فنگ روی نسخه الکتریکی از پیکاپ M50 Warrior کار می‌کند. این نسخه که رقیب مستقیم هامر برقی محسوب می‌شود، سال آینده وارد فاز تولید خواهد شد.

آنطور که یکی از نشریات محلی اعلام کرده، پیکاپ برقی دانگ فنگ فعلا با کد داخلی M-18-1 شناخته می‌شود و پس از آن نسخه‌های دیگری با نام‌های M18-2 و M18-3 تولید خواهد شد. این نشریه ادعا می‌کند مدل‌های مذکور بر مبنای پلتفرمی جدید با نام MORV توسعه پیدا می‌کنند. این پلتفرم مخصوص مدل های الکتریکی با توانایی‌های آفرود بالا است.


گفته می‌شود رقیب چینی هامر برقی طولی برابر با ۵۲۰۰ میلیمتر داشته و وزن آن در حدود ۳۱۰۰ کیلوگرم خواهد بود. همچنین این پیکاپ ظرفیت حمل ۶ نفر را خواهد داشت. در رابطه با سبک طراحی این فعلا جزئیاتی در دست نیست و نمی‌دانیم که آیا همانند نسخه بنزینی بدنه مکعبی شکل و زمختی خواهد داشت یا خیر.

اما از نظر قوای محرکه، نیروبخش پیکاپ الکتریکی دانگ فنگ پیشرانه‌ای با قدرت ۱۰۷۳ اسب بخار خواهد بود. با اتکا به این پیشرانه رقیب چینی هامر قادر خواهد بود در زمان زیر ۵ ثانیه سرعت خود را به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برساند که این رقم حدود ۲ ثانیه بیشتر از رکورد پیکاپ آمریکایی است.

انرژی مورد نیاز پیکاپ دانگ فنگ توسط پک باتری ۱۴۰ کیلووات ساعتی تامین می‌شود. این پک برای پیمایش مسافت ۵۰۰ کیلومتری کفایت نموده و پر شدن کامل آن نیازمند ۲۷ دقیقه انتظار است.

بر اساس گزارش نشریه محلی این پیکاپ از فناوری خودران سطح ۲.۵ بهره می‌برد. این نشریه ادعا کرده دانگ فنگ ابتدا سالانه ۲۰ هزار دستگاه از پیکاپ برقی M18 را تولید خواهد نمود، اما برای سال های آینده این کمپانی تیراژ سالانه ۵۰ هزار دستگاه را نشانه گرفته است.

ظاهرا دانگ فنگ قرار است پیکاپ برقی خود را با قیمتی بین ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار یوان وارد بازار کند. این رقم معادل ۹۴ الی ۱۱۰ هزار دلار می‌شود. بد نیست اشاره کنیم نسخه Edition 1 از هامر برقی در آمریکا چیزی در حدود ۱۱۳ هزار دلار قیمت دارد.