معاون تحقیقات، طراحی و تکوین محصول ایران خودرو با بیان این‌که تولید پژو ۲۰۷ هاچ بک اتوماتیک در رنگ‌های مختلف، براساس نظرسنجی از بازار و مشتریان صورت گرفته است، گفت: این خودرو از ویژگی‌هایی نظیر طراحی زیبا و اسپرت، چالاکی، قابلیت‌های دینامیکی بالا و نیز مصرف سوخت پایین بهره‌مند است.


علی رحیمی افزود: مزیت پژو ۲۰۷ هاچ بک اتوماتیک دو رنگ، استفاده از تکنولوژی به کار رفته در خط رنگ این خودرو است که موجب افزایش کیفیت رنگ شده، ضمن آن‌که نصب قطعات تزییناتی خاص در فرآیند تولید، زیبایی این محصول را دوچندان کرده است.
وی ادامه داد: این خودرو علاوه بر سطح تجهیزات مناسب، مجهز به موتور TU5P و گیربکس شش سرعته اتوماتیک است که رانندگی پرشتاب با گشتاور مناسب سبب رضایت مشتریان خواهد شد.
معاون تحقیقات، طراحی و تکوین محصول ایران خودرو گفت: موتور TU5P پژو ۲۰۷ دو رنگ، نسل جدید موتور TU5 است که هم پرقدرت است و هم میزان مصرف سوخت آن منطبق با استانداردهای زیست محیطی است. این موتور هم چنین نسبت به موتور TU5 از بهبود عملکرد ۵ تا ۷ درصد، در توان و گشتاور برخوردار است.
وی با تاکید بر این‌که این موتور دارای مزایای متعددی است، خاطرنشان کرد: اضافه شدن CVVT یا زمان‌بندی متغیر سوپاپ‌ها، کاهش مصرف سوخت خودرو، کاهش اصطکاک‌های داخل موتور، ارتقای آلایندگی به یورو پنج، کاهش مصرف روغن و بهبود شتاب‌گیری خودرو از نقاط قوت موتور نصب شده بر روی خودروی پژو ۲۰۷ هاچ بک اتوماتیک دو رنگ است.


رحیمی با اشاره به ویژگی‌های گیربکس شش سرعته AT جدید افزود:

این نوع گیربکس دارای ویژگی‌های خاص و متعددی مانند کاهش دور موتور، کاهش سطح صدای موتور، کارکرد مناسب و عدم فشار بر موتور به ویژه در سرعت های بالا و در نتیجه افزایش عمر پیشرانه، کاهش مصرف سوخت، بهبود کیفیت و حس رانندگی بهتر است.


معاون تحقیقات، طراحی و تکوین محصول ایران خودرو، یادآور شد: تغییرات متعددی در بدنه و تزیینات این خودرو صورت گرفته است که از جمله آن می‌توان به سقف و اسپویلر در صندوق قرمز، بدنه مشکی یا سفید، غربیلک فرمان چرمی دو رنگ قرمز و مشکی، قطعات دکوراتیو روی داشبورد با طرح هارمونی، صندلی هایی با طرح و دوخت متناسب با طرح بدنه و قطعات تزییناتی قرمز اشاره کرد.
وی افزود: نشان ۲۰۷ روی پشت سری صندلی‌های جلو، قاب دستگیره‌های داخلی با طرح هارمونی، گردگیر دسته دنده با دوخت قرمز، ضرب‌گیرهای درهای جانبی قرمز، دستگیره های جانبی قرمز، قاب دور چراغ های مه شکن جلو قرمز، قاب آیینه‌های جانبی قرمز، قاب چراغ پلاک عقب قرمز، رینگ مشکی و شبکه هواکش روی در موتور قرمز از دیگر تغییرات صورت گرفته و تزیینات به کار رفته در این محصول به شمار می‌روند.

منبع: ikcopress