مدیرعامل شرکت تولید خودروهای سفارشی ایران‌خودرو (آپکو)، از تحویل محصول جدید هایما 8S به مشتریان با پوشش نانو سرامیک بدنه خبر داد.


به گزارش " ایلیا انلاین" به نقل از ایکوپرس: امیر خلج اسعدی با بیان این‌که در راستای افزایش رضایتمندی مشتریان و حفاظت از رنگ بدنه خودرو از آسیب های احتمالی این اقدام صورت می گیرد، اظهار کرد: این آپشن توسط شرکت آپکو در رنگ خودرو اعمال و پس از آن خودرو تحویل مشتریان می شود.
وی با بیان این که پوشش نانو سرامیک این محصول به مدت سه سال ضمانت دارد، گفت: هایما 8S به زودی وارد بازار می شود و شرکت آپکو آمادگی دارد تا بدنه خودرو را مجهز به پوشش نانو سرامیک تحویل مشتریان دهد.


وی با اشاره به تنوع بالای رنگ محصولات ایران خودرو، تصریح کرد: هایما 8S با رنگ های متنوع عرضه خواهد شد و آپکو پوشش نانو سرامیک را روی تمامی رنگ های این محصول اجرا خواهد کرد.


مدیرعامل آپکو ضمن تشریح مزایای پوشش نانو سرامیک در بدنه خودرو گفت: علاوه بر درخشش رنگ خودرو، داشتن خاصیت آب گریزی که در نتیجه مانع از نفوذ یا باقی ماندن لکه های آب روی خودرو می شود، از مزایای پوشش نانو سرامیک است.


به گفته وی، خاک گریزی، جلوگیری از خوردگی شیمیایی بدنه خودرو در اثر باران های اسیدی، جلوگیری از ایجاد لکه های ناشی از انواع آلودگی های محیطی در رنگ خودرو، جلوگیری از انجام واکنش اکسیداسیون ناشی از اشعه های خورشیدی در بدنه خودرو، جلوگیری از ایجاد خش در اثر برخورد سنگ یا سایر اجسام روی بدنه خودرو، از دیگر مزایای استفاده این فناوری است.


کاهش دفعات شست‌ و‌ شو و عملکرد بهتر و برتری نسبت به انواع واکس بدنه از دیگر ویژگی های پوشش نانو سرامیک به شمار می رود.


مشخصات فنی


کد کلاس(های) خودرو
52601
نوع موتور
HMA GA16-YF1 (GDI)
حجم موتور (cc)
1594
حداکثر توان موتور (hp)
192 اسب بخار در 5000 دور در دقيقه
حداكثر گشتاور (Nm)
293 نيوتن متر در 1500 تا 4500 دور در دقيقه
تعداد سوپاپ
16
نوع سوخت سازگار
بنزين
حداکثر سرعت (km/h)
180
سيستم انتقال قدرت
6دنده اتوماتيك (AT6)
مصرف سوخت تركيبي (Lit/100 km)
7
طول خودرو (mm)
4565
عرض خودرو(mm)
1850
ارتفاع خودرو (mm)
1682
فاصله بين دو محور چرخهاي عقب و جلو (mm)
2700
  وزن خودرو بدون سرنشين با مخزن سوخت پر و بدون تجهيزات اضافي (kg)
1560
گنجايش مخزن سوخت (Lit)
58
حجم فضاي صندوق عقب (Lit)
340