ساختمان LCT در خیابان شیخ بهایی تهران که مرکز توزیع اینترنت میان شرکت‌های مختلف است دچار حریق شده و با وجود اینکه آتش سوزی در حال حاضر مهار شده اما این موضوع باعث اختلال سراسری در اینترنت کشور شده است. وزارت ارتباطات اعلام کرده به زودی این مشکل حل خواهد شد.

از صبح امروز اینترنت کشور دچار اختلال شده و بسیاری از مشترکین شرکت‌های ارایه دهنده اینترنت نظیر شاتل و آسیاتک و مبین نت و حتی مشترکین اپراتورهای سیار برای دسترسی به اینترنت با مشکل مواجه شدند.

دلیل این اختلال آتش سوزی در ساختمان زیرساخت اعلام شده که از اتاق باتری آغاز شده و به سرعت به بخش‌های دیگر رسیده است. خاطرنشان می‌شود توزیع اینترنت ورودی کشور در این مرکز صورت می‌گیرد و اختلال در اینترنت بسیاری از شرکت‌ها به همین خاطر است.

بخاطر حجم گسترده این اختلالات، پشتیبانی بسیاری از این شرکت‌ها نیز توانایی پاسخگویی به تمام مشترکین را ندارند و بسیاری از مشترکین سرگردان باقی مانده‌اند. همچنین شبکه پرداخت کشور نیز دچار مشکل شده و اختلال در اپلیکیشن‌های پرداخت باعث شده تا کاربران نتوانند به معاملات بانکی بپردازند. بسیاری از اپلیکیشن‌های دیگر نیز دچار مشکل شدند و کارکرد آنها با اختلال همراه است.


مهدی سالم روابط عمومی جدید وزارت ارتباطات در رشته توییی نیز نسبت به این حادثه واکنش نشان داده است. او در ابتدای امر گفته بود که مشکل فنی در تاسیسات برق یکی از مراکز زیر ساخت رخ داده است و حالا که ابعاد ماجرا بیشتر روشن شده، به نظر می‌رسد اختلال مربوطه به آتش سوزی مرتبط باشد.بر اساس اطلاعات رسیده به دست دیجیاتو و گفته شاهدان عینی که در محل آتش سوزی حاضر هستند، آتش سوزی مهار شده و به منظور احتیاط بیشتر و پیشگیری از آتش سوزی مجدد احتمالی، چند ماشین آتش نشانی در این منطقه مستقر هستند. آتش نشانان اعلام کردند که آتش مهار شده اما دود حاصل از آن زیاد بوده و هنوز امکان دسترسی راحت به نقاط مختلف این مرکز به راحتی میسر نیست.وزارت ارتباطات اما اعلام کرده به زودی این مشکل را حل می‌کند و به کاربران اطمینان خاطر داده که در ساعات آینده مشکل پیش آمده برطرف خواهد شد.

آیا اینترنت شما نیز دچار اختلاف شده است؟  از چه شرکت ارایه دهنده اینترنتی استفاده میکنید؟