مدیر بازاریابی ایران خودرو گفت: 

با توجه به سیاست‌های دولت مبتنی بر بند «ف» تبصره هفت قانون بودجه، ۱۰ درصد از ظرفیت‌های فروش ماهانه ایران خودرو به طرح جایگزینی خودروهای فرسوده اختصاص داده می‌شود.

به گزارش"ایلیا انلاین" به نقل از  همشهری آنلاین، اسگویی افزود: 

مشتریان می‌توانند همزمان با اجرای طرح فروش محصولات ایران خودرو با ورود به سایت فروش اینترنتی این شرکت به نشانی esale.ikco.ir پس از تعیین نوع خودرو درخواستی، اطلاعات خودرو فرسوده خود را در بخش خودروهای فرسوده ثبت کنند.


به گفته او بعد از ثبت نام و ورود اطلاعات مورد نظر توسط مشتری، استعلام از ستاد حمل و نقل سوخت کشور گرفته می‌شود و پس از تأیید این اطلاعات، متقاضی در فرآیند قرعه کشی که با حضور نهادهای نظارتی انجام می‌ شود، قرار می‌ گیرد همچنین به هر کد ملی که بنابر تشخیص ستاد مدیریت حمل و نقل سوخت کشور مشمول این طرح هستند و می‌ توانند به ثبت نام اقدام کنند، یک خودرو تعلق می‌ گیرد.

به گفته مدیر بازاریابی ایران خودرو، با توجه به سیاست‌های اعلام شده از سوی وزارت صمت، در کنار عرضه خودرو در طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت و فروش‌های عادی و فوری ایران خودرو ۱۰ درصد ظرفیت‌های فروش فوری و مدت دار به نوسازی خودروهای فرسوده اختصاص خواهد یافت.