کوالکام سرانجام سری تراشه‌های جدیدش تحت عنوان Networking Pro را به صورت عمومی ارائه کرد که از فناوری وای فای 7 پشتیبانی می‌کنند. سرعت دانلودی که می‌توان با این فناوری تجربه کرد، به حدود 33 گیگابیت بر ثانیه می‌رسد و همچنین با استفاده از 16 جریان اتصال مختلف در این تراشه‌ها، اتصال پایدارتری فراهم شده است.

طبق گزارش‌های منتشر شده، از این تراشه‌ها در روترهای خانگی و سازمانی می‌توان استفاده کرد و از کانال‌های گسترده‌تر 320 مگاهرتزی در طیف 2.4، 5 و 6 گیگاهرتزی پشتیبانی می‌کنند. به طور دقیق‌تر، این فناوری اتصال پایدارتر، پهناورتر و پرسرعت‌تری را برای کاربران به ارمغان می‌آورد به طوری که می‌توان از آن حتی در استادیوم‌های بزرگ نیز استفاده کرد.فناوری وای فای 7 در حالی ارائه شده که تا یکی دو سال پیش بسیاری از کاربران برای استفاده از آن شگفت‌زده بودند. بنابراین می‌توان انتظار داشت که طی سال‌های آینده پیشرفت‌های بیشتری در فناوری وای فای حاصل شود. فناوری Wi-Fi 7 با عنوان IEEE 802.11be نیز شناخته می‌شود.

«نیک کوچارفسکی»، معاون و مدیرکل زیرساخت‌های بی‌سیم و شبکه کوالکام توضیح می‌دهد که دو فناوری وای فای 7 و 6 می‌توانند برای مدت طولانی با «تکامل و رشد» بازارها همزیستی داشته باشند.

زمان در دسترس قرار گرفتن فناوری وای فای 7؟!

البته فناوری Wi-Fi 7 هنوز برای استفاده عمومی مورد تایید قرار نگرفته و معلوم نیست که کوالکام چطور می‌خواهد این تراشه‌ها را در دسترس قرار دهد. بر اساس گزارش‌هایی که منتشر شده، احتمالا تایید شدن این فناوری تا سال 2024 زمان خواهد برد. بنابراین باید زمان بیشتری را منتظر باشیم تا اطلاعات بیشتری درباره آن منتشر شود.

 این فناوری از سرعت و پهنای باند بیشتری برخوردار است و می‌تواند برای بسیاری از کاربران وای‌فای، یک پیشرفت جذاب باشد.