شرکت تتر قصد دارد «لوگانو»، نهمین شهر بزرگ سوییس را به «پایتخت بیت کوین اروپا» و در واقع قطب ارزهای دیجیتال اروپا تبدیل کند. تتر، پتانسیل خوبی در بیت کوین و استیبل کوین‌ها برای ایجاد انقلاب بزرگ مالی در این شهر می‌بیند.

پس از آنکه السالوادور، بیت کوین را به عنوان ارز قانونی پذیرفت، ظاهرا اکنون نوبت لوگانو است که یکی از شهرهای مطرح در این حوزه باشد و در اروپا مرکزیتی در حوزه رمزارزها پیدا کند.

شرکت تتر با انتشار توییتی اعلام کرد وارد همکاری با لوگانو سوییس می‌شود تا این شهر را به «پایتخت بیت کوین اروپا» تبدیل کند و از آن به عنوان «پلن بی» یاد کرده است.


لوگانو سوییس و رمزارزها

در اوایل ماه نوامبر، نام لوگانو به عنوان شهر دوستدار ارزهای دیجیتال مطرح شد و از راه اندازی بلاکچین خود خبر داد. بلاکچین این شهر با الگوریتمی جامع به بلاکچین اتریوم مرتبط است و با فناوری منبع باز کار می‌کند.

شهردار لوگانو می‌گوید:

«ما همواره به دنبال توسعه فناوری‌های جدید هستیم و در همین راستا به بلاکچین نیز علاقه داریم. ما علاقه شرکت‌های چندملیتی و محلی، شهروندان و همچنین کسب‌وکارها را در این زمینه مورد بررسی قرار داده‌ایم. معتقدیم یک شهر باید در خدمت شهروندان باشد. با این رویکرد، قصد داریم لوگانو را به عنوان یکی از شهرهای مطرح در این زمینه در عرصه بین‌المللی مطرح کنیم.»

مطالبی که شهردار لوگانو مطرح کرده با اهداف شرکت تتر مطابقت دارد. همانطور که در توییت این شرکت ذکر شده، بیت کوین و استیبل کوین‌ها می‌توانند انقلابی در بخش مالی این شهر ایجاد کنند.

گفتنی است شرکت تتر هنوز اطلاعات بیشتری در مورد این موضوع به اشتراک نگذاشته است. باید دید این پروژه به چه صورت پیش می‌رود و در شرایطی که بازار رمزارزها روزهای ریزش خود را طی می‌کند،‌ این تصمیم با چه واکنش‌های مثبت و منفی روبرو خواهد شد.