به گفته‌ی کاتسوهیرو هارادا (Katsuhiro Harada)، تهیه‌کننده سری Tekken، برای توسعه‌ی بازی Tekken 8 از موتور آنریل انجین 5 استفاده شده است.


هشتمین نسخه از سری بازی‌های Tekken اخیراً در رویداد جدید State of Play به صورت رسمی معرفی شد و به دنبال آن اطلاعات مختلفی از این اثر منتشر شده است. تهیه‌کننده‌ی Tekken 8 در مصاحبه‌ی اخیر خود اشاره کرد که استفاده از موتور آنریل انجین 5 (Unreal Engine 5) برای ساخت این اثر، یک گام رو به جلو برای مجموعه Tekken 8 محسوب می‌شود و بابت آن هیجان‌زده است.

هارادا می‌گوید از روزهای اولیه قرار بر این بوده است تا از جدیدترین انجین گرافیکی شرکت اپیک گیمز یعنی، موتور آنریل انجین 5 برای توسعه‌ی Tekken 8 استفاده شود؛ چرا که این موتور از زمان رونمایی بازیکنان و توسعه‌دهندگان را به طور یکسان تحت تاثیر قرار داده است.

کاتسوهیرو هارادا در این باره اظهار داشت:

در دوران کنسول پلی استیشن ۱، این که گرافیک یک بازی در آن زمان چند ضلعی باشد و آن را مانند یک فناوری نمایشی جلوه دهد، موردی بود که بازیکنان را به سمت بازی سوق می‌داد. ما احساس کردیم بعد از گذشت چندین سال، چیزی در زمینه تکنولوژی در گرافیک بازی تغییر نکرده است. بنابراین تصمیم گرفتیم تا معیار گرافیک بازی از نظر بصری چگونه باشد. همه این موارد یکی از اولین چیزهایی بود که فکر می‌کنم در ابتدای پروژه در مورد آن صحبت کردیم.

تهیه‌کننده‌ی Tekken 8 اخیراً اعلام کرده است که این بازی هم‌اکنون برای پلتفرم‌های پلی استیشن ۵، ایکس باکس سری ایکس/اس و رایانه‌های شخصی در دست توسعه قرار دارد، اما هنوز تاریخ انتشار آن مشخص نشده است.