طبق گزارش‌ های منتشر شده، ظاهراً مایکروسافت درحال کار روی یک به‌روزرسانی بزرگ برای File Explorer ویندوز 11 است که رابط کاربری و ویژگی‌ های آن را بهبود می‌ بخشد. با این بروزرسانی، رابط کاربری «فایل اکسپلورر» برای مطابقت بیشتر با ویندوز 11، طراحی مدرنی دریافت خواهد کرد و شامل ویژگی‌هایی برای ادغام بیشتر مایکروسافت 365 و OneDrive خواهد بود.
به گزارش "ایلیا انلاین" به نقل از دیجیاتو،  فایل اکسپلورر ویندوز 11 در این بروزرسانی جدید دارای یک هدر بازطراحی‌ شده و جستجو و دکمه Home جدیدی خواهد بود. صفحه اصلی File Explorer همچنین شامل اسنادی از مایکروسافت 365 می‌ شود که کاربران ممکن است به آنها نیاز داشته باشند.فایل اکسپلورر جدید ویندوز 11


تغییرات رابط کاربری ظریف و ماهرانه هستند و با دکمه‌ های گرد و عناصر لمسی‌ تر، مطابقت بیشتری با طراحی کلی ویندوز 11 دارد. مایکروسافت که پس از ویندوز 8 توجه زیادی به فایل اکسپلورر نداشته، در چند وقت گذشته، تغییرات زیادی را برای آن آزمایش کرده است. در مهرماه امسال، تب‌ ها سرانجام به File Explorer ویندوز ‌11 اضافه شدندعلاوه براین، مایکروسافت ظاهراً درحال کار روی یک گالری جدید برای File Explorer است تا پیش نمایش عکسها به‌ صورت بزرگتری نمایش داده شود. همچنین گفته شده است که ردموندی‌ ها می‌ خواهند یک ویژگی برچسب گذاری فایل به ویندوز اضافه کنند، درست مانند برنامه Finder که می‌ توان با کمک آن در macOS فایلها را برچسب گذاری و سازماندهی کرد.هرچند مایکروسافت رسماً این تغییرات را برای فایل اکپسلورر تأیید نکرده، اما بخشهایی از کد مربوط به این تغییرات در بیلدهای آزمایش اخیر ویندوز ‌11 مشاهده شده‌ اند. هرچند مایکروسافت ممکن است هیچ‌ وقت ویژگی‌ های درحال آزمایش خود برای ویندوز 11 را منتشر نکند، اما شایعه شده است که این تغییرات تا پایان سال 2023 برای File Explorer ارائه خواهند شد.