راه‌های زیادی برای ارسال و دریافت فایل بین کامپیوترهای ویندوزی و دستگاه‌ های اندرویدی وجود دارد. برای مثال Quick Share به کاربران اجازه می‌ دهد به سرعت فایل‌ ها را به‌ صورت بی‌ سیم از گوشی خودشان به کامپیوتر و بالعکس جا به‌ جا کنند. مایکروسافت در آپدیت جدید کانال بتای ویندوز 11 روش جدیدی برای تسهیل این فرایند ارائه داده است.به گزارش "ایلیا آنلاین" مایکروسافت در بلاگ  خودش اعلام کرد آپدیت جدید ویندوز 11 را در کانال بتا ارائه کرده است. اگر عضو برنامه ویندور اینسایدر باشید، می‌ توانید قابلیت جدید اشتراک گذاری ویندوز را آزمایش کنید. در آپدیت جدید، نمادی به نام «My Phone» را در بخش Windows Share خواهید دید. با کلیک روی این نماد می‌ توانید فایلها را به سرعت به گوشی اندرویدی‌ تان ارسال کنید.اشتراک گذاری فایل‌ها بین ویندوز و گوشی اندرویدی

شکل 1گزینه جدیدی برای اشتراک‌گذاری محتوا با My Phone که در یک کادر قرمز در پنجره اشتراک‌گذاری ویندوز مشخص شده است.همان طور که مایکروسافت در وبلاگش اشاره می کند، فقط درصورتی نماد My Phone را خواهید دید که گوشی و کامپیوتر شما جفت (Paired) شده باشند. برای این کار باید از برنامه Link to Windows در اندروید و Phone Link در کامپیوتر استفاده کنید. پس از این کار، نماد مای‌ فون در بخش جستجوی ویندوز 11 ظاهر می‌شود.

اگرچه این قابلیت در‌ حال‌ حاضر فقط برای کاربران بتا در دسترس است، عرضه آن در کانال بتا نشانه مثبتی است که می تواند در آینده ای نه چندان دور در دسترس عموم کاربران قرار بگیرد. در آپدیت بتای جدید ویندوز، برخی ویژگی‌های دیگر کنترلهای  بیشتر برای تصاویر در Windows Spotlight نیز اضافه شده است.

همچنین در آپدیت این بتای جدید، شاهد به روزرسانی برنامه Snipping Tool نیز هستیم. این برنامه اکنون می‌تواند ویدیوها را خودکار در پوشه Screen Recordings که داخل پوشه Videos وجود دارد، ذخیره کند.