طبق اطلاعات منتشر شده، هر سه استودیوی مذکور که جزو زیرمجموعه‌ی شرکت اسکوئر انیکس محسوب می‌شوند، توسط امبریسر گروپ با مبلغی به ارزش ۳۰۰ میلیون دلار خریداری شده‌اند.

لارس وینگفورس (Lars Wingefors)، مدیرعامل امبریسر گروپ، در خصوص این معامله گفت:

ما از اضافه شدن این استودیوها به زیرمجموعه امبریسر گروپ هیجان‌زده هستیم. ما مالکیت معنوی خارق‌العاده، استعداد خلاق در کلاس جهانی و سابقه‌ی برتری را که در دهه‌های گذشته بارها و بارها نشان داده شده است، می‌شناسیم. دیدار با تیم‌های رهبر و بحث در مورد برنامه‌های آینده برای اینکه چگونه می‌توانند جاه‌طلبی‌های خود را تحقق بخشند و به بخش بزرگی از امبریسر گروپ تبدیل شوند، بسیار لذت بخش بوده است.

همچنین فیل راجرز (Phil Rogers)، مدیر بخش اروپا و آمریکای اسکوئر انیکس، در این باره گفت:

امبریسر گروپ مجموعه‌ای عظیم و غیرمتمرکز از کارآفرینانی را دارد که امروز ما از تبدیل شدن به بخشی از آن‌ها هیجان‌زده هستیم. اضافه شدن ما به امبریسر گروپ موجب می‌شود تا بازی‌های با کیفیت بالا، با افراد بزرگ، به‌طور پایدار بسازیم و آی‌پی‌های خود را به بهترین نسخه‌ ارتقا دهیم. امبریسر به ما اجازه می‌دهد تا شراکت‌های جدیدی را در تمام رسانه‌ها ایجاد کنیم تا پتانسیل فرنچایزهای خود را به حداکثر برسانیم و رویاهای خود را برای ایجاد سرگرمی‌های خارق‌العاده تحقق بخشیم.

از این پس، تیم‌های اسکوئر انیکس در سه بخش ژاپن، External و Collective به توسعه و انتشار بازی‌ها ادامه خواهند داد. استودیوهای خارجی این شرکت نیز روی فرنچایزهایی مانند Outriders، Just Cause و Life is Strange کار خواهند کرد. اسکوئر انیکس اشاره کرده است که معامله‌ی اخیر با امبریسر گروپ، امکان سرمایه‌گذاری در حوزه‌ی بلاک‌چین، هوش مصنوعی و Cloud را برای این شرکت ممکن می‌سازد.

لازم به ذکر است که این قرارداد جدید شامل آی‌پی‌های Tomb Raider، Deus Ex، Thief، Legeacy of Kain و بیش از 50 عنوان دیگر نیز خواهد شد.