سری بازی‌های Crysis همیشه توسط طرفدارانی که عناوین سبک شوتر آینده‌نگر را دوست داشتند، مورد استقبال قرار می‌گرفت. بخصوص وقتی که از قابلیت‌های نانوسوت (Nano suite) فوق پیشرفته در بازی استفاده می‌کردیم و همان صدای معروف رابط کاربری آن عبارت‎‌هایی مثل Maximum Armor را به زبان می‌آورد!

در هر صورت این سری طرفداران بسیاری دارد، اما اگر از نظر سیر پیشرفت آن‌ها را تماشا کنیم، عملا هر بازی Crysis نسبت به نسخه قبل پیشرفت‌های بسیاری را شامل می‌شد. همچنین یکی از شاخصه‌های اصلی بازی که در عنوان Crysis 2 شدت گرفت و بالاخره در Crysis 3 به برخی از آن‌هخا جواب داده شد، حس گنگ بودن و ایجاد سوال‌های بسیار در ذهن بازیکن بود؛ مثل اینکه چرا پرافت (Prophet) خودش را کشت و یا اینکه آیا او هنوز زنده است؟ یا شخصیت آلکاتراز (Alcatraz) جای او را با هویتی تازه گرفته؟

پاسخ به این سوال‌ها هرگز به صورت مستقیم در بازی‌های سری Crysis داده نشد، اما همین پرسش‌ها هستند که داستان جذاب آن را برای ساخت دنباله‌ای جدید آماده می‌کنند. جدای از موضوع داستان نیز داشتن یک گیم پلی بی‌نظیر از رونمایی قابلیت‌های نانوسوت، که هر بار هم نسخه آن ارتقا پیدا می‌کرد، به حدی جذاب بودند که هر طرفدار سبک شوتری را به وجد بیاورند. همچنین جالب است بدانید که مثل داستان، گیم پلی هم رفته رفته در این سری پیشرفت چشمگیری داشت و با عرضه هر نسخه از بازی، شاهد تفاوت‌ها و جزئیات تازه‌ای بودیم.

علاوه بر همه این موارد نیز یکی از ویژگی‌های اصلی سری بازی Crysis، گرافیکی بود که ارائه می‌کردند! تا حدی که حتی برای اندازه‌گیری معیار اینکه آیا یک سیستم قوی است یا ضعیف، سوال این بود که آیا رایانه شما بازی Crysis را می‌کشد؟ این در حالی است که نسخه جدید این سری به تازگی معرفی شده و قول یک شوتر نسل جدید را می‌دهد!


طبق اعلام رسمی استودیو آلمانی Crytek، که مدتی پیش روی ریمسترهای بازی خود با یک سازنده ماد به مشکل خورده بود، حال می‌توانیم رسما منتظر عرضه Crysis 4 باشیم. تیزر بازی Crysis 4 در روز گذشته در حالی منتشر شد که بسیاری از کاربران که به دنبال شایعات بودند، متوجه آن شده بودند. به نحوی می‌توان گفت که بازی نزدیک به لو رفتن بود که سازندگان خود رسما آن را جمع کردند و ویدیو کوتاهی را هم در اختیار بینندگان قرار دادند.

در این ویدیو جدید، چیزی که مشاهده می‌شود، شباهت‌های بسیاری را با آنچه که از ویدیوهای معرفی نانوسوت‌های مختلف دیده بودیم داشت. ذرات نانو جمع می‌شوند و درست در همان زمان که انتظار دیدن پرافت یا الکاتراز را با گفتن جمله‌ای حماسی دارید، ویدیو شما را با همان شماره 4 تنها می‌گذارد.

به هر حال انتظار هم نمی‌رفت که در یک تیزر ناگهانی همه چیز درباره بازی Crysis 4 توسط سازندگان، در اختیار بیننده قرار بگیرد. همچنین این تیزر، حال هیجان را برای تماشای تریلر اصلی و رونمایی از داستانی جدید با قابلیت‌ها و گیم پلی جدید آماده می‌کند. در هر صورت وقتی عبارت شوتر نسل جدید توسط سازندگان اعلام شود، یاد اظهارات سازنده بازی PUBG: Mobile می‌افتیم که عنوان New State را نسل جدید بتل رویال موبایلی خوانده بود؛ در حالی که ضمن جذاب بودن New State، چندان نسل بعدی در کار نیست. 

کرایتک تاریخچه قابل تقدیری از ارائه بازی‌هایی که شما دوست دارید را دارد. کرایسیس برای افرد بسیاری اهمیت داشته و از میان گیمرها در هر منطقه‌ای طرفداران ویژه‌ای دارد. آن دسته از افرادی هم که امروز روی ساخت عنوان بعدی سری کار می‌کنند، این کار را به خاطر بازی اصلی (و طرفداران آن) انجام می‌دهند. به همین دلیل نیز ما سعی می‌کنیم تا عنوان بعدی همانطور که باید و شاید انتظارات را برآورده کند.

طبق اعلام رسمی، ظاهرا این تیزر بازی Crysis 4 به علاوه معرفی مختصر این عنوان، دلیل دیگری را هم داشته است. به عبارتی این تیزر خود نقش یک آگهی استخدام را بازی کرده و استودیو کرایتک هم‌اکنون از استعدادهای برتر برای ادامه روند طراحی بازی Crysis 4 استفاده خواهد کرد.

تاریخ انتشار تریلر رسمی از این عنوان مورد انتظار هنوز مشخص نشده، اما نکته قابل توجه اینجاست که با توجه به آگهی‌های استخدام، امکان دارد که امسال هرگز شاهد تریلر این عنوان نباشیم. اما اگر روند ساخت به درستی پیش برود، احتمالا در مراسم E3 2022 یا دیگر رویدادهای تابستانه، شاهد نانوسوت معروف سری و پیشرفت جدید آن خواهیم بود

ودر آخر شما رو دعوت می کنم به اولین تریلر جذاب این بازی :