گروه بهمن چندی پیش اعلام کرده بود که اولین فروش بهمن ریسپکت پرایم به سهمیه نمایندگی ها اختصاص دارد. حال نمایندگی های این خودروساز خصوصی سهمیه مربوط به خود را با موعد تحویل ۳۰ روزه برای فروش گذاشته اند.


به گزارش "ایلیا انلاین" به نقل از اسب بخار، قیمت مصوب و کارخانه ای ریسپکت پرایم توسط شرکت بهمن موتور ۷۳۷ میلیون تومان اعلام شده و سری اول این محصول در اختیار نمایندگی ها قرار گرفته است. حال برخی نمایندگی های این شرکت سهمیه ریسپکت خود را برای فروش گذاشته اند. بررسی های خبرنگار اسب بخار از دو نمایندگی گروه بهمن نشان می دهد که بهای بازار آزاد این سدان جدید ۹۸۰ میلیون تومان توسط عاملیت های فروش اعلام می شود. همچنین نمایندگی ها تنها فروش نقدی را برای ریسپکت پرایم دارند و رنگ های سفید و مشکی آن را عرضه می کنند.

نام خودرو
قیمت مصوب آبان ۱۴۰۱ (تومان)
قیمت آزاد نمایندگی آبان ۱۴۰۱ (تومان)
رنگ ها
زمان تحویل
بهمن ریسپکت پرایم
۷۳۷.۰۰۰.۰۰۰
۹۸۰.۰۰۰.۰۰۰
 سفید – مشکی
۳۰ روز کاری


مشخصات ریسپکت پرایم گروه بهمن

ریسپکت پرایم گروه بهمن یک سدان کلاس C با فاصله محوری ۲۷۰۰ میلی متر است که بیشترین فضای کابین را در میان رقبا در اختیار مشتریان می گذارد. این خودرو به پیشرانه ۱.۵ لیتری توربو شارژر با فناوری AVL اتریش مجهز است که ۱۵۴ اسب بخار قدرت را با گشتاور ۲۳۰ نیوتن متر تولید می کند. جعبه دنده این سدان بهمن موتور از نوع CVT با قابلیت تعویض دنده ۹ سرعته مصنوعی است و در هنگام شتاب گیری فناوری تغییر دورهای گشتاوری در آن دیده می شود. سیستم تعلیق ریسپکت پرایم در بخش جلو از نوع مک فرسون و در بخش عقب از نوع مولتی لینک است که تا حدی برتری نسبت به رقبای خود دارد.

شش کیسه هوای ۱۰ نقطه ای، سانروف، رینگ آلومینیومی، سنسور نور، نورپردازی کابین استارت دکمه ای، شارژر بی سیم تلفن همراه، صندلی برقی راننده، گرمکن صندلی های جلو، فرمان کمکی برقی، تنظیم حالت رانندگی، ترمز پارک برقی و اتوهلد، سامانه کنترل پایداری الکتریکی، سامانه کنترل شروع حرکت در سربالایی، دوربین ۳۶۰ درجه، نمایشگر ۱۰.۲۵ اینچی، جلو آمپر آنالوگ و دیجیتال، تهویه الکتریکی با دریچه مستقل ردیف عقب، قابلیت روشن شدن خودرو از روی ریموت و… از جمله امکانات بهمن ریسپکت پرایم است.