رییس كمیسیون صنایع مجلس در نشستی كه با حضور مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا و مدیران ارشد این شركت برگزار شد، ضمن بازدید ‌از خودروهای جدید، در جریان روند توسعه محصولات گروه سایپا قرار گرفت.


به گزارش "ایلیا آنلاین" به نقل از سایپانیوز، عزت الله اكبری تالارپشتی در این نشست ضمن بازدید و آشنایی با خودروهای جدید سایپا، در جریان آخرین اقدامات انجام شده برای تولید و توسعه خودروهای اتوماتیک قرار گرفت.

در این بازدید، آقای اکبری با خودروهای جدید سایپا از جمله مدل آریا با موتور M20 با مصرف سوخت کمتر از ۷ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر آشنا شد. مدیرعامل سایپا اعلام کرد این خودرو در بالاترین سطح کیفی تولید خواهد شد.

همچنین مدل‌های آریا با موتور ۲۰۰۰ سی‌سی و یونی‌ کی با موتور هیبریدی پلاگین سایپا نیز مورد بازدید قرار گرفت. خودروی شاهین اتوماتیک که تولید انبوه آن آغاز شده، دیگر محصول مهم سایپا بود که مورد توجه رئیس کمیسیون صنایع قرار گرفت.


یکی از خودروهای مورد بازدید، "چانگان یونی کی " با موتور هیبریدی پلاگین سایپا بود که با مصرف سوخت 9 دهم لیتر در حالت هیبریدی، قرار است در بالاترین سطح کیفیت به بازار عرضه شود.

همچنین خودروی شاهین اتوماتیک که تولید انبوه آن آغاز شده، مورد بررسی و بازدید قرار گرفت. علاوه بر این، شاهین پلاس تیونینگ شده توسط سایپایدک نیز از دیگر خودروهای بازدید شده بود که به عنوان کسب و کار جدید سازمان خدمات پس از فروش سایپا مورد استقبال قرار گرفته است.در حین بازدید از این خودروها، آقای اکبری تالارپشتی بر اهمیت توسعه تولید خودروهای اتوماتیک تاکید کرد و اشاره نمود که این موضوع در برنامه‌های توسعه محصول شرکت سایپا لحاظ شده است. وی افزود که انتظار جامعه از خودروسازان داخلی، تمرکز بر تولید انبوه خودروهای اتوماتیک است که سایپا در تلاش است با معرفی محصولات جدید به این انتظار پاسخ دهد.

بنابراین، می‌توان انتظار داشت در آینده نزدیک شاهد عرضه بیشتر خودروهای اتوماتیک تولید داخل از سوی گروه خودروسازی سایپا باشیم که پاسخگوی نیاز بازار و مصرف‌کنندگان خواهد بود.


تاکید بر توسعه خودروهای با سوخت مصرف پایین


آقای اکبری تالارپشتی در این بازدید تاکید کرد که انتظار جامعه از خودروسازان داخلی، توسعه تولید خودروهایی با مصرف سوخت پایین است.

سایپا با معرفی محصولات جدیدی همچون آریا با موتور M20 و مصرف کمتر از ۷ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر، به این خواسته پاسخ داده است.

تولید انبوه خودروهای داخلی با مصرف سوخت پایین، می‌تواند به کاهش آلودگی هوا، صرفه‌جویی در مصرف سوخت و کاهش وابستگی به واردات بنزین کمک شایانی کند.

لذا انتظار می‌رود سایر خودروسازان داخلی نیز با الگوبرداری از سایپا، نسبت به طراحی و تولید محصولات با سوخت مصرفی پایین اقدام کنند تا بتوان به اهداف زیست‌محیطی و اقتصادی کشور در این زمینه دست یافت.