استفاده از پنل‌های OLED در تبلت‌های اپل یک قدم به واقعیت نزدیکتر شد، چرا که ال‌جی در حال آماده‌سازی تجهیزات برای تولید پنل‌های OLED مخصوص آیپدهای آینده است.

طبق گزارش جدید وب‌سایت «The Elec»، ال‌جی ظاهرا در حال تغییرات چشمگیر در خط تولید خود است تا بتواند پنل‌های OLED مورد نیاز آیپدهای آینده را در اختیار اپل قرار دهد و نیاز کوپرتینویی‌ها را برطرف کند. این گزارش جدید می‌گوید که انتقال تجهیزات تولید OLED به کارخانه ال‌جی در شهر «پاجو»، کره جنوبی چنین موضوعی را تایید می‌کند.

ال جی و تولید پنل OLED آیپد

انتقال تجهیزات فعال از یک خط تولید به منطقه‌ای دیگر، کاری نادر است چرا که تجهیزات دوباره باید تنظیم شوند و البته احتمال خرابی تجهیزات در هنگام نقل‌وانتقال هم وجود دارد. البته پاجو در حال حاضر دارای دو خط تولید برای اپل است. این دو محل پنل‌های OLED منعطف برای آیفون‌ها تولید می‌کنند و کره‌ای‌ها در حال ایجاد یک خط تولید دیگر برای افزایش ظرفیت تولید پنل‌های آیفون‌ها هم هستند. خط تولید جدید یا چهارم، پنل‌های OLED صلب تولید خواهد کرد. هرکدام از این خط تولید‌ها می‌توانند ماهانه 15 هزار پنل بسازند

این اولین باری نیست که شاهد انتشار گزارشی درباره تبدیل کارخانه پاجو به خط تولید نمایشگرهای OLED مخصوص آیپدهای اپل هستیم. چندین هفته پیش یک خبرگزاری دیگر گفته بود که ال‌جی دیسپلی می‌خواهد کارخانه پاجو را برای تامین پنل‌های نسل آینده آیفون و آیپد، گسترش دهد.

در حالی که شاید برای اولین بار سال آینده میلادی شاهد استفاده از پنل‌های OLED در آیپدها باشیم، ال جی گفته که از سال 2024 شروع به تولید انبوه این نمایشگرها در کارخانه پاجو می‌کند. البته این احتمال هم وجود دارد که در سال 2024 شاهد عرضه آیپدها با پنل OLED باشیم یا اینکه در سال 2023، چنین تبلت‌هایی با نمایشگرهای شرکت‌های دیگر از راه برسند.

ال‌جی تنها شرکتی نیست که می‌خواهد پنل‌های OLED مورد نیاز آیپدهای آینده را تامین کند و شرکت چینی BOE هم در چنین مسیری گام برمی‌دارد. اپل با افزایش تعداد تامین‌کنندگانش، می‌تواند دست بالا را داشته باشد و پنل‌های موردنیازش را با قیمت پایین‌تری تهیه کند.