در راستای تحقق اهداف زیست‌ محیطی و کاهش آلودگی هوای کلانشهرها، سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران، طرح جایگزینی تاکسی‌ های فرسوده با خودروهای برقی را در دستور کار قرار داده است. در همین راستا، شرکت خودروسازی کرمان موتور با ارائه تسهیلات ویژه و شرایط فروش مناسب، زمینه را برای ورود گسترده تاکسی‌ های برقی به ناوگان حمل و نقل عمومی پایتخت فراهم آورده است.
بر اساس این طرح، خودروی برقی جک E50A که در واقع نسخه الکتریکی شده خودروی کرمان موتور J7 است، با تخفیف نقدی 25 میلیون تومانی و تسهیلات اعتباری 600 میلیون تومانی، به قیمت نهایی 1,325,000,000 تومانبه رانندگان تاکسی عرضه خواهد شد. علاقه‌ مندان به خرید این خودرو می‌ توانند از طریق سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی، نسبت به ثبت نام و تکمیل مراحل خرید اقدام نمایند.مشخصات فنی تاکسی برقی کی ام سی(جک) E50A

تاکسی برقی کی ام سی E50A که توسط شرکت کرمان موتور مونتاژ می‌ شود، از یک موتور الکتریکی 142 کیلوواتی (معادل 190 اسب بخار) و باتری لیتیوم - یون 50.1 کیلووات ساعتی بهره می‌ برد. این خودرو قادر است در عرض 7.6 ثانیه از حالت سکون به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت برسد و حداکثر سرعت آن به 142 کیلومتر بر ساعت محدود می‌ شود. برد حرکتی این تاکسی برقی با یک بار شارژ کامل باتری، حدود 402 کیلومتر اعلام شده است، هرچند این رقم در شرایط واقعی رانندگی کمتر خواهد بود.


امکانات رفاهی و ایمنی

از جمله امکانات و تجهیزات این خودرو می‌ توان به دو کیسه هوای جلو، سیستم کروز کنترل، سنسور های پارک و دوربین عقب، رینگ‌ های 17 اینچی آلومینیومی، صفحه نمایش لمسی مدرن، سیستم تهویه اتوماتیک، دسته دنده الکتریکی، ترمز دستی الکتریکی، سیستم اتوهلد، آمپر دیجیتال، سنسور نور و باران، سیستم کنترل پایداری الکتریکی و چراغ‌ های LED اشاره کرد.


قیمت و شرایط فروش

قیمت قطعی و نهایی این خودرو ۱،۳۲۵،۰۰۰،۰۰ تومان است. ثبت نام تاکسی برقی جک E50A از طریق سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی انجام خواهد گرفت.  همچنین گارانتی ۵ ساله یا ۱۵۰ هزار کیلومتری به همراه گارانتی ۵ ساله باتری یا دویست هزار کیلومتر برای این خودرو در نظر گرفته شده است.