وضع شدن تحریم‌های شدید ایالات متحده آمریکا علیه هواوی سبب شد تا روند پیشرفت و ارائه محصولات این کمپانی با مشکلاتی مواجه شود. با این حال به نظر می‌رسد که هواوی میت 50 پرچمدار بعدی چینی‌ها با تراشه پرچمدار اسنپدراگون 8 نسل 1 و البته بدون پشتیبانی از 5G باشد.

هواوی میت 50 احتمالا فاقد قابلیت اتصال به شبکه 5G خواهد بود

افشاگران فاش کرده‌اند که گوشی‌های Mate 50 و Mate 50 Pro مجهز به تراشه پرچمدار اسنپدراگون 8 نسل 1 مدل 4G می‌شوند. از سوی دیگر هواوی Mate X3 هم ممکن است به تراشه Kirin 9000 در کنار اسنپدراگون 888 تجهیز شود. گمانه‌زنی می‌شود که پرچمداران سری میت 50 هواوی از حوالی تیر تا مرداد امسال روانه بازار شوند.

منبع خبر می‌گوید که هواوی همچنان اجازه استفاده از تراشه‌های مجهز به مودم 5G را در محصولاتش ندارد. با این حال چینی‌ها هنوز به فعالیت‌های خود در بازار گوشی‌های هوشمند و محصولات مرتبط با آن پایان نداده‌اند. درست است که فعالیت هواوی هنوز به مانند قبل نیست، اما می‌توان به عرضه محصولاتی مانند سری گوشی‌‌های پرچمدار Mate 50 و Mate X3 فکر کرد.

گوشی‌های خانواده هواوی میت 50 از سیستم دوربین پیشرفته‌تری نسبت به سری P50 برخوردار خواهند بود. همچنین امکان دارد HarmonyOS 3.0 به صورت پیش‌فرض روی این گوشی‌ها ارائه شود.


به نظر شما آیا خرید یک پرچمدار فاقد پشتیبانی از شبکه 5G در سال 1401 منطقی خواهد بود؟