گوشی‌های تاشو یکی از ترندهای بازار موبایل محسوب می‌شوند و تاکنون برندهای مختلفی، دستگاه خود با نمایشگر تاشو را روانه بازار کرده‌اند. با این حال، تاکنون رایانه‌های شخصی بسیار کمی با نمایشگر تاشو وارد بازار شده‌اند و حالا گفته می‌شود اچ‌پی (HP) نیز در حال توسعه رایانه 17 اینچی تاشو خود است.

لنوو با دستگاه 13.3 اینچی ThinkPad X1 Fold اولین لپ تاپ تاشو را روانه بازار کرد. طبق گزارش منتشر شده توسط نشریه کره‌ای TheElec، اچ‌پی در لپ‌تاپ خود از نمایشگر OLED تاشو بزرگتری بهره خواهد برد که توسط ال‌جی ساخته شده و اندازه آن در هنگام تا شدن به 11 اینچ می‌رسد.

لنوو ThinkPad X1 Fold

لنوو ThinkPad X1 Fold


جزئیات بیشتری درباره لپ‌تاپ تاشو HP هنوز مشخص نشده و هرچند ساخت این دستگاه هنوز به طور رسمی اعلام نشده اما وجود چند جزئیات کوچک باعث می‌شود تا گزارش‌های مربوط به آن قابل قبول به نظر برسند. به عنوان مثال در CES 2022 ال‌جی اعلام کرده بود که در حال کار روی نمایشگر یک لپ‌تاپ OLED با صفحه تاشو است.

در این گزارش همچنین گفته شده بود که ال‌جی قصد دارد از سه ماهه سوم، حدود 10 هزار پنل OLED تاشو برای HP بسازد.


رقبای لپ تاپ تاشو HP

Zenbook 17 Fold OLED

Zenbook 17 Fold OLED


با این وجود، اگر HP واقعا قصد داشته باشد، لپ تاپ تاشو خود را راهی بازار کند، چند رقیب قابل توجه خواهد داشت. علاوه بر ThinkPad X1 Fold که سال 2020 راهی بازار شد، ایسوس هم اواخر سال قبل از لپ‌تاپ تاشو Zenbook 17 Fold OLED رونمایی کرده بود که در فصل دوم 2022 روانه بازار می‌شود

هرچند ایسوس این موضوع را تایید نکرده، اما TheElec در گزارش خود توضیح داد که دستگاه‌های تاشو ایسوس هم از فیلم‌های پلی‌آمید و همچنین پنل‌های OLED ساخته شده توسط BOE بهره خواهد برد.