آنر رابط کاربری Magic OS 8.0 UX را بر پایه اندروید 14 معرفی کرد. این رابط کاربری هوش مصنوعی کاملاً یکپارچه دارد و به ادعای آنر، این برای اولین‌ بار در صنعت سیستم‌‌ عامل‌ هاست که یک رابط کاربری با تمرکز بر مقاصد کاربر طراحی شده. همچنین آنر از مدل زبانی بزرگ خود با نام MagicLM رونمایی کرد.به گزارش " ایلیا آنلاین" به نقل از Android Authority، آنر رابط کاربری Magic OS 8.0 را بر پایه اندروید 14 توسعه داده است. آنر همچنین از مدل هوش مصنوعی MagicLM رونمایی کرد؛ MagicLM مدل زبانی بزرگ اختصاصی آنر با هفت میلیارد پارامتر که با کمک کوالکام بهینه‌ شده است تا به‌راحتی روی اسنپدراگون 8 نسل 3 اجرا شود. علاوه‌براین، آنر این رابط کاربری را «رابط کاربری هدف‌محور» یا Intent-based UI می‌نامد.


قابلیت‌های جدید رابط کاربری Magic OS 8.0 آنر


«جورج ژائو»، مدیرعامل آنر گفته است که رابط کاربری MagicOS 8.0 و مدل MagicLM نقطه عطفی در پیشرفت هوش مصنوعی دستگاه‌ های آنر هستند و گامی مهم در جهت ارائه نسل بعدی تعامل انسان، دستگاه و این اکوسیستم محسوب می‌شوند.آنر می‌ گوید که با این رابط کاربری هدف‌ محور، به‌ جای اقدام براساس درخواست‌‌های سنتی، پلتفرم‌ ها مطابق با قصد و نیت کاربر ارائه می‌شوند؛ به عبارت دیگر، رابط کاربری MagicOS 8.0 با ارزیابی زبان، تصاویر، اشاره‌ ها و حرکات چشم کاربر سرویس‌ های مختلف را به او ارائه می‌ دهد.


این ویژگی به ‌صورت برنامه‌ ای به نام Magic Portal در دسترس است. در مجیک‌ پورتال شورت‌ کات‌ های مختلفی را می‌ توان یافت. این ویژگی به کاربران امکان می‌ دهد که برای جابه‌ جایی و دسترسی به خدمات مختلف اپلیکیشن‌ ها سرعت بیشتری داشته باشند. برای مثال، اگر مکانی را در اپلیکیشن رزرو کرده باشید، می‌ توانید آدرس آن مکان را روی اپلیکیشن مسیریابی بکشید تا مسیرها به‌ طور خودکار نشان داده شود. Magic Portal بیش از 100 برنامه پرکاربرد در چین را پوشش می‌ دهد.


همچنین با مدل زبانی MagicLM، کاربران می‌توانند بسیاری از کارهای خود را با هوش مصنوعی روی گوشی انجام دهند. یک ویژگی جدید نیز به این رابط کاربری اضافه شده است تا بتوان تبلیغات پاپ‌‌آپ مزاحم را حذف کرد.