این برنامه هم اکنون برای آیفون و آیپد منتشر شده و سال 2023 در دسترس کاربران اندروید قرار خواهد گرفت.به گزارش " ایلیا انلاین" به نقل از دیجیاتو ، برنامه RealityScan اپیک گیمز که به کاربران اجازه می‌ دهد اشیاء واقعی را اسکن کرده و آنها را برای بازی‌ های ویدیویی یا پروژه‌ های دیگر به مدل‌ های سه بعدی تبدیل کنند، اکنون پس از عرضه اولیه محدود نسخه بتا در ماه آوریل، به‌ طور رسمی در دسترس کاربران iOS قرار گرفته است. با وجود این برنامه، به سادگی می‌ تواند اشیاء دنیای اطراف خود را بدون نیاز به ساختن آنها از ابتدا، باز آفرینی کنید.


برای «اسکن» یک اشیاء در برنامه، باید از زوایای مختلفی از آن شیء عکس بگیرید. همانطور که در اطراف شیء حرکت می‌کنید و از آن عکاسی می‌ کنید، RealityScan در محیط واقعیت افزوده عکس‌هایی که گرفته‌ اید را نمایش می‌ دهد و همچنین با نمایش یک نقشه حرارتی، مکان‌ هایی که کاربر باید پوشش بدهد را نشان می‌دهد.


همچنین از طریق خود برنامه می‌توانید پیش‌نمایشی از اسکن خود داشته باشید و سپس آن را به پلتفرم مدل‌های سه بعدی Sketchfab منتقل کنید. در نهایت از Sketchfab می توانید مدل سه بعدی خود را به برنامه‌ هایی از جمله آنریل انجین (Unreal Engine) خود اپیک انتقال کنید.


در ویدیو زیر نحوه ساخت مدل سه بعدی با استفاده از RealityScan نمایش داده شده است:


در حال حاضر، RealityScan فقط در دسترس کاربران آیفون و آیپد قرار گرفته اما به گفته اپیک، کاربران اندروید می‌توانند در سال 2023 منتظر انتشار این برنامه باشند.


RealityScan جدیدترین نمونه از ابزارهای در حال رشد اپیک محسوب می‌ شود که به توسعه‌ دهندگان در ایجاد مدل‌ های سه بعدی کمک می‌کند. اخیرا این شرکت از ابزار دیگری تحت عنوان MetaHuman Creator رونمایی کرده بود که به کاربران در ساخت انسان‌های دیجیتالی کمک می‌کرد. اپیک همچنین اعلام کرد که بیشتر از نصف بازی‌های معرفی نشده آینده براساس موتور آنریل انجین ساخته می‌شوند که با این وجود RealityScan و MetaHuman Creator می‌ تواند به توسعه دهندگان برای ساخت این بازی‌ها کمک زیادی بکند.